Włamywacz nie uniknie odpowiedzialności - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz nie uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 28.04.2015

Wczoraj tuż po godzinie 13, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali 25 –latka odpowiedzialnego za pięć kradzieży z włamaniem do domków letniskowych oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Daleszyce. Sprawca spowodował straty o łącznej wartości przeszło 7 500 złotych. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z tzw. „mienia” Komendy Miejskiej Policji w Kielcach od pewnego czasu pracowali na serią włamań, do jakich doszło w połowie marca bieżącego roku. W krótkich odstępach czasu na terenie gminy Daleszyce, wówczas nieznany sprawca włamywał się do domków letniskowych oraz pomieszczeń gospodarczych. Jego łupem padały elektronarzędzia, baterie łazienkowe, kable elektryczne oraz złom. Włamywacz spowodował straty o łącznej wartość przeszło 7 500 złotych.

Drobiazgowa praca funkcjonariuszy oraz wnikliwa analiza zabranych dowodów, przyniosły zamierzone rezultaty. Wczoraj tuż po godzinie 13, został zatrzymany 25 –letni mieszkaniec gminy Daleszyce, który jest odpowiedzialny za dokonanie pięciu kradzieży z włamaniem. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Teraz za swój przestępczy proceder odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach