Cios w narkotykowy proceder - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Cios w narkotykowy proceder

Data publikacji 02.11.2019

Ponad 35 gramów suszu, wstępnie określonego jako marihuana posiadał 22-letni mieszkaniec miasta, który został zatrzymany w środowe popołudnie przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze w trakcie legitymowania ujawnili przy mężczyźnie torebkę, zawierającą blisko 8 gramów tego narkotyku. Resztę zabronionych substancji kieleccy policjanci znaleźli w mieszkaniu kielczanina. 22-latkowi grożą 3 lata więzienia.

W środę, krótko po godzinie 16 na osiedlu KSM wywiadowcy z kieleckiej komendy miejskiej zauważyli 22-latka. Mężczyzna jest znany mundurowym, bowiem w przeszłości był notowany m.in. za posiadanie zabronionych substancji. Policjanci podejrzewali, że kielczanin nie zerwał z narkotykowym procederem. Dodatkowo 22-latek w trakcie legitymowania zachowywał się bardzo niespokojnie. Już pierwsza kontrola jego odzieży wyjaśniła, jaki był tego powód. Kielczanin miał przy sobie woreczek foliowy z zawartością blisko 8 gramów zielonego suszu. Wstępny test wykazał, że była to marihuana. Jednak to nie był koniec czynności wykonanych przez wywiadowców. Policjanci w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli torebkę, wypełnioną ponad 27 gramami najprawdopodobniej tej samej substancji. 22-latek został zatrzymany.

Kielczanina wkrótce czeka sądowy proces. Do tego czasu będzie musiał zgłaszać się na policyjny dozór, który zastosował wobec niego prokurator. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymany mężczyzna
    zatrzymany mężczyzna
  • zabezpieczony susz
    zabezpieczony susz
  • zabezpieczony susz
    zabezpieczony susz