Narkotyków miał tyle, ile lat - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Narkotyków miał tyle, ile lat

Data publikacji 30.10.2019

Kolejne kłopoty z prawem czekają 35-letniego kielczanina, który trafił wczoraj w ręce funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z komisariatu na osiedlu Na Stoku. Mężczyzna posiadał przy sobie i w mieszkaniu łącznie 35 gramów suszu, wstępnie określonego jako marihuana. Substancja już jest badana w laboratorium i jeśli potwierdzą się wstępne ustalenia zatrzymany trafi przed sąd. Grożą mu 3 lata więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach postanowili przyjrzeć się dokładnie działalności doskonale im znanego 35- latka. Policjanci mieli bowiem przypuszczenia, że notowany wcześniej m.in. za narkotyki, nadal ma związek z tym procederem. We wtorkowe przedpołudnie mundurowi odwiedzili jedno z mieszkań na kieleckim KSMie. Drzwi stróżom prawa otworzył zaskoczony 35- latek. Już pierwsze sprawdzenie mężczyzny, dało potwierdzenie, że podejrzenia kryminalnych były niezwykle trafne. 35- latek miał przy sobie zawiniątko z suszem roślinnym, wstępnie określonym jako marihuana. Dalsze przeszukanie jego mieszkania przyniosło kolejne, spodziewane już efekty. W łazience policjanci z komisariatu z osiedla Na Stoku ujawnili kolejny woreczek, wypełniony najprawdopodobniej tą samą substancją. Łącznie kryminalni przejęli około 35 gramów tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany.

Zabezpieczona substancja już trafiła do laboratoryjnych badań. Jeśli ich wyniki potwierdzą wstępne ustalenia, wówczas 35- latek stanie przed sądem. Za posiadanie narkotyków można trafić do więzienia, nawet na 3 lata.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki