„Game over” - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

„Game over”

Data publikacji 16.10.2019

Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego dotarli do lokali w Chmielniku i Kielcach. Stróże prawa zabezpieczyli w nich łącznie 6 automatów do gier, które wykorzystywane były nielegalnie. Właścicielom nielegalnych kasyn grożą teraz 3 lata więzienia oraz bardzo wysoka grzywna.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy zajmują się na co dzień m.in. likwidowaniem procederów, które narażają Skarb Państwa. W tym zakresie ściśle współpracują z inspektorami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego. W trakcie czynności mundurowi ostatnio natrafili na informację o małym „kasynie”, mieszczącym się na terenie Chmielnika. Wczoraj policjanci wspólnie z celnikami postanowili sprawdzić, czy punkt działa legalnie. Szybko okazało się, że kontrola potrwa trochę dłużej, bowiem w lokalu znajdują się 3 automaty, które wykorzystywane są niezgodnie z przepisami. W tym samym czasie służby przystąpiły także do kontroli jednego z lokali w centrum Kielc. Tu również mundurowi odkryli, że 3 automaty są wykorzystywane do nielegalnego hazardu. Podczas działań stróże prawa zabezpieczyli łącznie blisko 3300 złotych, pochodzące najprawdopodobniej z nielegalnego procederu.

Zabezpieczone urządzenia trafiły do funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego, którzy będą prowadzić postępowanie w tej sprawie. Za urządzanie nielegalnych gier hazardowym i nie opłacanie z tego tytułu podatków grozi do 3 lat więzienia oraz grzywna do 100 000 złotych za każde urządzenie.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach