Kieleccy policjanci beneficjentem projektu „Razem Bezpieczniej” - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Kieleccy policjanci beneficjentem projektu „Razem Bezpieczniej”

Data publikacji 08.10.2019

Wczoraj, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach odbyło się uroczyste przekazanie materiałów edukacyjnych, zakupionych w ramach rządowego „Programu Ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” Koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W spotkaniu wziął udział m.in. Komendant Miejski Policji w Kielcach podinsp. dr Piotr Zalewski. Kieleccy policjanci otrzymali m.in. rower, przeznaczony do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową, mobilny tor przeszkód, fantom do nauki resuscytacji oraz liczne materiały informacyjno – edukacyjne.

Projekt przewiduje dwa programy. „Bezpiecznie Na Rowerze” w  ramach którego zostały  zakupione materiały dydaktyczne, mobilny rowerowy tor przeszkód wraz z rowerem, dzięki któremu policja będzie mogła przygotować chętnych do egzaminu na kartę rowerową oraz  przeprowadzać konkursy, które wymagają zastosowania przepisów ruchu drogowego w praktyce. Dodatkowo sygnalizację świetlną do miasteczka rowerowego, kaski rowerowe, elementy  odblaskowe. Do Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy trafią zestawy pierwszej pomocy: fantom dziecięcy, defibrylator ćwiczebny co umożliwi funkcjonariuszom przekazywanie wiedzy z zakresu udzielania  pierwszej pomocy, która jest tak ważna gdyż nie jednokrotnie ratuje ludzkie życie. Policjanci z zespołu profilaktyki wraz ze Starostwem podejmą szereg spotkań edukacyjno profilaktycznych z wykorzystaniem otrzymanych pomocy dydaktycznych z programu.

Natomiast w ramach projektu „Droga Bezpieczna Dla Pieszych” dofinansowana zostanie modernizacja czterech najbardziej niebezpiecznych i najczęściej uczęszczanych przejść dla pieszych na drogach powiatowych: w Górnie, Rykoszynie, Zagnańsku oraz w Chmielniku. Z pewnością wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza dzieci idących do i wracających ze szkoły

Opr. TK

Źródło: KMP w Kielcach