Ochotnicy dla Kielc – program wolontariatu w Policji - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ochotnicy dla Kielc – program wolontariatu w Policji

Data publikacji 23.04.2015

Komenda Miejska Policji w Kielcach we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach, Miejskim Ośrodkiem Pomocy w Rodzinie oraz Diecezjalnym Centrum Wolontariatu rozpoczyna realizację Programu pilotażowego Ochotnicy Dla Kielc- pierwszego w Polsce wolontariatu w Policji. Program realizowany jest we współpracy z Policją w Wielkiej Brytanii.

Dzisiaj w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach odbyła się konferencja prasowa z udziałem kieleckich mediów. Zakończono właśnie pierwszy etap projektu opierającego się na wizytach studyjnych w Polsce, Estonii i Wielkiej Brytanii. Został przedstawiony plan wdrożenia programu. Program będzie nosił nazwę Ochotnicy dla Kielc. Rekrutacja osób w wieku 15-25 lat do 30 kwietnia 2015 r oraz szkolenia dla wolontariuszy do 31 maja 2015 r. Policja będzie prowadzała szkolenia z zakresu psychologii, prewencji kryminalnej, imprez masowych oraz samoobrony. Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu: liderowanie, wolontariat, praca w zespole. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie: wolontariat w przestrzeni publicznej, umiejętności społeczne, proces komunikacji a porozumiewanie się. Diecezjalne Centrum Wolontariatu: komunikacja, asertywność.

Program ten zostanie wsparty bezpośrednio przez instruktorów i liderów młodzieżowych z Wielkiej Brytanii, którzy przyjadą do Polski w lipcu 2015 r.

 

Opr. KSS