Nielegalne automaty w rękach stróżów prawa - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Nielegalne automaty w rękach stróżów prawa

Data publikacji 10.09.2019

Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wymierzyli kolejny cios w nielegalny hazard. Wczoraj, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego odwiedzili punkt do gier na osiedlu KSM, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 3 urządzenia oraz ponad 3 tys. złotych, pochodzące najprawdopodobniej z nielegalnego procederu.

Od jakiegoś czasu stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podejrzewali, że na osiedlu KSM działa punkt z nielegalnymi automatami do gier. Zwalczając „lewy” hazard, policjanci ściśle współpracują z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego. Wczoraj mundurowi z obu formacji odwiedzili nielegalne kasyno i przystąpili do drobiazgowej kontroli. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. W trakcie czynności stróże prawa ujawnili 3 urządzenia, które były wykorzystywane niezgodnie z przepisami. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 tys. złotych w gotówce, wykorzystywane najprawdopodobniej do nielegalnego procederu.

Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy skarbówki, którzy będą prowadzić dalsze czynności. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym właścicielowi mogą grozić 3 lata więzienia oraz nawet do 300 000 zł grzywny.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach