Rozbójnik trafi przed sąd - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Rozbójnik trafi przed sąd

Data publikacji 22.08.2019

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach zatrzymali w miniony wtorek 27- letniego mieszkańca miasta. Śledczy ustalili, że kielczanin w ostatnią niedzielę, na kieleckim Czarnowie napadł na 26- letnią kobietę i zrabował jej telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami, pieniędzmi i kartą płatniczą. Decyzją prokuratora napastnik został objęty dozorem oraz nie może opuszczać kraju. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Sygnał o zdarzeniu policjanci z komisariatu z ul. Kołłątaja otrzymali w niedzielę, po godzinie 16. Z pierwszych informacji wynikało, że w jednym z mieszkań na kieleckim Czarnowie została napadnięta kobieta. Gdy na miejsce dotarli mundurowi, wówczas okazało się, że napastnik najpierw uderzył 26- latkę, a potem zabrał jej telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi, kartą płatniczą i dokumentami. Pracujący nad zdarzeniem kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach od początku podejrzewali, że kobieta została napadnięta przez swojego rok starszego znajomego. Sprawca był już wcześniej dobrze znany kieleckim stróżom prawa, m.in. w związku z rozbojami. Funkcjonariusze w poszukiwaniu sprawcy, we wtorkowy poranek dotarli do jednego z mieszkań w centrum miasta. 27- latek, który w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, trafił do policyjnej celi. Ponadto śledczy w trakcie czynności ujawnili przy mężczyźnie przedmioty, które zdobył w trakcie rozboju.

Zatrzymany decyzją prokuratora został objęty dozorem oraz ma zakaz opuszczania kraju. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach