6 nietrzeźwych kierujących stanie przed sądem - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

6 nietrzeźwych kierujących stanie przed sądem

Data publikacji 20.08.2019

Tylko minionej dobry kieleccy policjanci zatrzymali 6 osób, które zdecydowały się zasiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista, którego ostatniej nocy zatrzymali policjanci z komisariatu w Strawczynie miał w swoim organizmie aż 2,5 promila. Ostatnie dni pokazują, że jazda w takim stanie często skutkuje wypadkami, w których inni tracą życie. Dlatego apelujemy o rozsądek i brak przyzwolenia na takie zachowanie!

Nie ma wątpliwości, że alkohol w organizmie kierowcy jest ogromnym zagrożeniem. Niestety, w całym kraju zdarzają się przypadki, że wypadki z udziałem tej grupy osób bardzo często kończą się śmiercią. Jedną z przyczyn jest skrajna nieodpowiedzialność wsiadających za kółko pod wpływem alkoholu. Ale nie należy zapominać, że na taki stan rzeczy często też ma wpływ zbyt duże społeczne przyzwolenie. A należy pamiętać, że nietrzeźwy kierujący może być sprawcą ogromnej tragedii przypadkowej rodziny. I nigdy nie wiemy, czy ofiarą takiego człowieka nie będzie ktoś z naszych bliskich. Dlatego apelujemy, aby każde podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu zgłaszać na numer alarmowy 112.

Tylko w czasie ostatniej doby kieleccy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. To nadal ogromna liczba. Ich zachowaniem zajmą się wkrótce sądy. Rekordzista, 32- latek z gminy Łopuszno został zatrzymany do kontroli krótko przed północą. Policjanci ze strawczyńskiego komisariatu mieli trudności z porozmawianiem z kierowcą włoskiej alfy. Mężczyzna „wydmuchał” aż 2,5 promila. Na szczęście ta nieodpowiedzialna przejażdżka została przez mundurowych przerwana i tym razem nikomu nie stała się krzywda.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach