Właściwa reakcja nie dopuściła do tragedii - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Właściwa reakcja nie dopuściła do tragedii

Data publikacji 19.08.2019

Godną naśladowania postawą wykazali się czterej mieszkańcy powiatu kieleckiego, którzy w sobotni wieczór na terenie Rakowa udaremnili jazdę nietrzeźwemu 51- latkowi. Mężczyźni zauważyli jadącą „wężykiem” kię i niezwłocznie zadzwonili na numer alarmowy. Nim na miejsce dojechali policjanci, świadkowie zabrali kierującemu kluczyki. Swoim zachowaniem być może uratowali czyjeś życie, a na pewno sprawili, że przestępca wkrótce odpowie za swoje zachowanie.

Sytuację z Rakowa opisujemy, jako godny naśladowania przykład obywatelskiej postawy. W dalszym ciągu bowiem w naszym kraju panuje społeczne przyzwolenie na popełnianie czynów niezgodnych z prawem. Wiele osób udaje, że nie widzi rabusia czy osoby wsiadającej po alkoholu do samochodu. Ostatnie zdarzenia z udziałem nietrzeźwych pokazują, jak tragiczne w skutkach może być połączenie samochodu z kierowcą po alkoholu. Dlatego właśnie szczególnie podkreślić należy wzorową postawę 4 mieszkańców powiatu kieleckiego.

W sobotę, około godziny 23 świadkowie zauważyli jadący „wężykiem” po terenie Rakowa koreański samochód. Zgłaszający nie mieli wątpliwości, że tą informację należy niezwłocznie przekazać do służb. A gdy osobowa kia skręciła w mało uczęszczaną drogę i na chwilę się zatrzymała, jeden z mężczyzn podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Będący w pojeździe 51- letni mieszkaniec powiatu staszowskiego, jak się później okazało miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Czwórka mieszkańców powiatu swoim zachowaniem uchroniła przed kolejną tragedią na drodze. Przypominamy! Widząc nietrzeźwego kierującego zawsze reaguj!

Opr. KM

Źródło: KMP

Ładowanie odtwarzacza...