4- letni „urlop” od wolności - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

4- letni „urlop” od wolności

Data publikacji 19.08.2019

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali na terenie miasta 36- latka. Pochodzący z gminy Mniów mężczyzna w przeszłości usłyszał wyroki za kradzież i włamanie i nie stawił się do aresztu, aby odbyć zasądzoną karę. Za skazanym sąd wydał m.in. 2 listy gończe oraz Europejski Nakaz Aresztowania. W więziennej celi 36- latek spędzi łącznie 4 lata.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób to komórka Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy, która zajmuje się m.in. zatrzymywaniem osób unikających kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Od 2017 roku policjanci z tego zespołu prowadzili poszukiwania za pochodzącym z gminy Mniów 36- latkiem. Mężczyzna ten był skazany m.in. przez sądy w Opatowie i Kielcach za kradzież i kradzież z włamaniem. Ustalenia kryminalnych wskazywały, że wyrokowany urywa się przed organami ścigania, najprawdopodobniej na terenie Wielkiej Brytanii. Za 36- latkiem sąd wydał listy gończe oraz Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy miejskiej ustalili, że skazany najprawdopodobniej powrócił na krótki urlop do kraju. Jednak nie chcąc wpaść w ręce mundurowych, poszukiwany ukrywał się na terenie Kielc. W poniedziałkowy poranek funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób dotarli do jednego z mieszkań na osiedlu Świętokrzyskie. Tak zastali bardzo zaskoczonego wizytą mundurowych 36- latka. Mężczyzna został zatrzymany i z krótkiego urlopu w Polsce wróci za 4 lata.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach