Przez blisko 29 lat wypełniał rotę ślubowania - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Przez blisko 29 lat wypełniał rotę ślubowania

Data publikacji 16.07.2019

Dzisiaj w sali narad im. Wacława Gocławskiego odbyła się uroczysta zbiórka, związana z pożegnaniem Naczelnika Wydziału Sztab Policji kieleckiej komendy nadkom. Ireneusza Kaczora, który przeszedł na emeryturę. Za blisko 29 lat sumiennej, pełnej zaangażowania służby dziękował naczelnikowi Komendant Miejski Policji w Kielcach podinsp. Piotr Zalewski, koleżanki i koledzy oraz przedstawiciele instytucji, z którymi komisarz Kaczor ściśle współpracował.

„… strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...” - właśnie te słowa wypowiada każdy policjant z chwilą składania uroczystego ślubowania. Tę rotę na początku 1991 roku złożył a następnie stale ją wypełniał Ireneusz Kaczor, ostatnio Naczelnik Wydziału Sztab Policji kieleckiej komendy, który po blisko 29 latach trudnej, ale wspaniałej służby postanowił przejść na emeryturę. I dzisiaj za te wszystkie lata, niezliczone ilości interwencji, przygotowanych planów i przeprowadzonych zabezpieczeń ale przede wszystkim ogromny wkład w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie Kielc i powiatu usłyszał serdeczne podziękowania. Naczelnikowi za serce, które oddał służbie dziękował osobiście Komendant Miejski Policji w Kielcach podinsp. Piotr Zalewski, koleżanki i koledzy z komendy a także przedstawiciele instytucji i służb ściśle współpracujących z komisarzem Kaczorem. Szef kieleckich policjantów życzył naczelnikowi, aby znalazł zdrowie i możliwość do realizacji swoich pasji, na które w trakcie służby z pewnością brakowało czasu.

Odchodzący na emeryturę Ireneusz Kaczor nie kryjąc wzruszenia powiedział, że służba w Policji była częścią jego życia, ale i dawała mu powody do ogromnej satysfakcji. Podkreślił też, że zawsze chciał przejść na emeryturę wtedy, gdy kierowany przez niego wydział, będzie na najwyższym poziomie i jest szczęśliwy, że tak się właśnie stało.

Przypomnijmy:

Nadkom. Ireneusz Kaczor rozpoczął służbę w 1991 roku, jako aplikant Kompani Patrolowej KRP Kielce. Całą swoją służbę związał z kielecką policją, gdzie przechodził różne szczeble służbowe. W 2007 roku został specjalistą Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Operacji Policyjnych w kieleckiej komendzie, a w 2011 roku złożył egzamin oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W latach 2011 – 2017 był Naczelnikiem Wydziału Prewencji w Komisariacie Policji IV w Kielcach a później kierował Wydziałem Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Uhonorowany Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę. Tylko w ostatnich latach przygotowywał i przeprowadzał zabezpieczenia m.in. wizyt prezydentów Polski i Węgier, turnieju UEFA Euro U21, meczy Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych i spotkania ekstraklasy piłki nożnej oraz ostatnie zgromadzenia mające miejsce w Kielcach, w tym „Marsz Równości”.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach