„Kryjówki” na kółkach - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

„Kryjówki” na kółkach

Data publikacji 15.07.2019

4 lata w więziennej celi spędzi 29- latek, zatrzymany w sobotnie popołudnie przez kieleckich policjantów. Mężczyzna ten był poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania, bo nie stawił się w wyznaczonym terminie do odbycia kary. Jego los podzielił także 38- latek, który wpadł w poniedziałkowy poranek. W jego przypadku rozbrat z wolnością potrwa 2 lata i 4 miesiące. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w trakcie podróży samochodami.

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy zajmują się m.in. ustaleniami i zatrzymywaniem osób poszukiwanych na podstawie listów gończych. Jednym z nich był 29- latek, skazany na 4 lata pozbawienia wolności za przestępstwo seksualne. Mężczyzna ten nie posiadał stałego miejsca pobytu, a z ustaleń wynikało, że ukrywał się m.in. na terenie Niemiec. Za 29- latkiem sąd wydał list gończy oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Kryminalni ustalili, że mężczyzna powrócił ostatnio do Polski i może poruszać się osobowym renaultem. Taki pojazd zauważyli w sobotnie popołudnie na terenie gminy Miedziana Góra. Funkcjonariusze przy wsparciu umundurowanych policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali francuskie auto do kontroli, za kierownicą którego siedział poszukiwany 29- latek. Mężczyzna został zatrzymany i już odbywa wyrok.

Równocześnie kryminalni z kieleckiej komendy miejskiej prowadzili poszukiwania za 38- latkiem, pochodzącym z gminy Mniów. Za tym mężczyzną sąd również wydał list gończy, także w związku z popełnieniem przestępstwa na tle seksualnym. W poniedziałkowy poranek, w gminie Piekoszów stróże prawa zauważyli osobowego citroena i zwrócili uwagę, że na miejscu pasażera siedział najprawdopodobniej opisywany 38- latek. Kryminalni, wsparci przez policjantów z kieleckiej drogówki zatrzymali francuskie auto do kontroli i wówczas okazało się, że czynności będą musieli wykonać i jedni i drudzy. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się i 38- letni pasażer trafił do celi na 2 lata i 4 miesiące. Z kolei 60- letnim kierującym citroenem zajęli się mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego. Okazało się bowiem, że ten mężczyzna kierował mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. 60- latek wkrótce może podzielić los swojego kolegi, bo grożą mu teraz 2 lata więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach