Bezpieczeństwo na obszarach leśnych - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Bezpieczeństwo na obszarach leśnych

Data publikacji 06.07.2019

W piątek policjanci z Posterunku Policji w Chmielniku wspólnie ze Strażą Leśną w rejonach kompleksów leśnych przeprowadzili działania. Kontrole odbywały się w ramach kampanii „Wyjeżdżamy z lasu” i były ukierunkowane na przestrzeganie przepisów dotyczących wjazdu na tereny leśne.

Działania przeprowadzone wspólnie ze Strażą Leśną miały na celu przypomnienie i podkreślenie faktu, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla nierozważnych miłośników motocykli crossowych i quadów, a sam wjazd pojazdem silnikowym może odbywać się jedynie przez osoby uprawnione. W czasie trwania działań funkcjonariusze i leśnicy patrolowali rejony kompleksów, pod kątem łamania przepisów nieuprawnionego wjazdu do lasu czy kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Kieleccy policjanci przypominają, że nieuprawniony wjazd do lasu jest wykroczeniem zagrożonym grzywną. Ponadto quady czy motocykle crossowe rozjeżdżają leśne szlaki, niszczą poszycie, straszą zwierzęta i stanowią zagrożenie dla ludzi. Włącz się w akcję „ Wyjeżdżamy z lasu”.

Opr. KM/MP

Źródło: KMP w Kielcach