Kielecki policjant w służbie na Bałkanach - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Kielecki policjant w służbie na Bałkanach

Data publikacji 05.07.2019

Sezon wakacyjny to czas, gdy turyści wybierają się do znanych kurortów na zasłużony wypoczynek. Polacy odwiedzają nie tylko rodzime miejscowości, ale także licznie wyjeżdżają na Bałkany. Aby zapewnić bezpieczeństwo w chorwackich kurortach, ale także właściwy poziom komunikacji, wraz z turystami poza granice wyjeżdżają również policjanci. Wśród nich jest m.in. st. sierż. Robert Piasecki z kieleckiej komendy, który czuwa nad bezpieczeństwem w chorwackim Trogir.

Służba polskich policjantów w głównej mierze polega na pomocy funkcjonariuszom miejscowej Policji w realizacji zadań patrolowo-interwencyjnych. Podobnie jak w polskich kurortach, również w Chorwacji mundurowi dokonują kontroli dokumentów kierowców i ich pojazdów, kontroli trzeźwości uczestników ruchu drogowego, kierują ruchem i nadzorują miejsca w których dochodziło do kolizji i wypadków drogowych. Polskich policjantów można także spotkać podczas służby w patrolach rowerowych oraz wodnych, szczególnie w rejonie popularnych kąpielisk. Policjanci pełnią służbę również w tzw. Info Punktach, gdzie propaguje się bezpieczny wypoczynek i przekazuje turystom niezbędne informacje pozwalające uniknąć wypadku podczas urlopu.

Wśród polskich stróżów prawa, którzy czuwają nad bezpieczeństwem w Chorwacji jest m.in. st. sierż. Robert Piasecki z Komisariatu Policji I w Kielcach, który do bałkańskiego kraju wyjechał już drugi rok z rzędu. Dzięki biegłej znajomości języka angielskiego w przeszłości wielokrotnie pomógł Polakom we właściwej komunikacji i zrozumieniu chorwackich przepisów. Sierżant Piasecki będzie pomagał w służbie w mieście Trogir do końca sierpnia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach