Długo nie wyjdzie na wolność - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Długo nie wyjdzie na wolność

Data publikacji 05.07.2019

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali w czwartkowy wieczór 30-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna ten nie stawił się do aresztu aby odbyć karę m.in. za kradzież, uszkodzenie ciała i stalking. Za poszukiwanym kielecki sąd wydał łącznie 3 listy gończe. Skazany pożegnał się z wolnością na 3 lata i 6 miesięcy.

Każdego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy, którzy zajmują się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania, prowadzą intensywne czynności w celu ustalenia miejsca pobytu m.in. sprawców przestępstw skazanych prawomocnymi wyrokami. Ci, którzy nie stawili się w terminie do zakładu karnego, są poszukiwani przez sądy i prokuratury, a ich odnalezieniem zajmują się m.in. funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób.

Wśród zainteresowanych znalazł się m.in. 30-letni kielczanin, który został skazany m.in. za kradzież, uszkodzenie ciała oraz stalking. Kielecki sąd wydał za nim łącznie 3 listy gończe, bowiem nie stawił się do aresztu aby odbyć zasądzoną karę. Niezwykle skrupulatna praca stróżów prawa z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sprawiła, że w czwartek, przed godziną 20 zapukali do jednego z domów w dzielnicy Wielkopole. Właśnie tam zatrzymali ukrywającego się 30- latka, który w więziennej celi spędzi najbliższe 3 lata i 6 miesięcy.

Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach