Cios w nielegalny hazard - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Cios w nielegalny hazard

Data publikacji 05.07.2019

Tylko od wtorku kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, wsparci przez funkcjonariuszy ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego zlikwidowali 3 punkty z nielegalnymi automatami do gier. Stróże prawa na terenie Kielc, Chmielnika i Daleszyc zarekwirowali 8 urządzeń, wykorzystywanych z pominięciem prawa. Za takie przestępstwo grożą nawet 3 lata więzienia.

Każdego dnia mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzą intensywne czynności w celu zwalczenia nielegalnych procederów finansowych. Wśród najczęściej pojawiających się są przypadki organizowania nielegalnego hazardu na automatach. W ramach działań policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ściśle współpracują z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego. Od początku tego tygodnia stróże prawa codziennie konfiskowali nielegalne urządzenia.

Łącznie od wtorku funkcjonariusze zabezpieczyli 8 urządzeń do gier, które wykorzystywane były w sposób niezgodny z przepisami. Policjanci wspólnie z celnikami odwiedzali kolejno punkty w Kielcach, Daleszycach i Chmielniku. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli także pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z nielegalnego procederu. Zgodnie z polskim prawem właścicielom automatów grożą teraz 3 lata więzienia oraz do 100 000 grzywny za każde z tych urządzeń.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach