Uwaga na domokrążców! - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Uwaga na domokrążców!

Data publikacji 05.07.2019

Domokrążcy to osoby, które zaczepiają seniorów na ulicy lub pukają do drzwi i pod legendą okradają ich lub oszukują. Wczoraj nieznana kobieta okradła 85-latkę, podając się rzekomo za pracownika opieki. Wykazując zbytnią ufność do obcej osoby, mieszkanka Kielc straciła 9 tysięcy złotych.

Wczoraj do idącej z zakupami 85-laki podeszła nieznana kobieta. Owa nieznajoma zaczęła podawać się za pracownicę opieki i zadeklarowała pomoc we wniesieniu produktów do mieszkania seniorki. Już w mieszkaniu obca kobieta zaczęła wypytywać o pieniądze. Niestety, kielczanka wykazała się zbytnią ufnością do nieznanej osoby i pokazała, gdzie trzyma swoje oszczędności. Sprawczyni w pewnym momencie sposobem przekonała 85-latkę do wyjścia z kuchni i wówczas zrabowała 9 tysięcy złotych, po czym wyszła z mieszkania.

Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej czujności i ostrożności. Przestępcy bezwzględnie wykorzystują ufność i prawdomówność seniorów. Najważniejsze, aby w takich sytuacjach wykazać daleko idącą ostrożność, nigdy się nie spieszyć z podejmowaniem decyzji, a każdy podejrzany przypadek konsultować z rodziną lub znaną osobiście osobą.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach