Nadmierna prędkość to ogromne zagrożenie! - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Nadmierna prędkość to ogromne zagrożenie!

Data publikacji 04.07.2019

10 punktów karnych, 400 złotych mandatu oraz 3 miesięczny rozbrat z prawem jazdy czeka 49-letnią mieszkankę miasta. Kobieta na ulicy Ściegiennego rozpędziła osobowego peugeota do prędkości 125 km/h, a więc o 55km szybciej, niż w tym miejscu dopuszczają przepisy. Tylko wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy ujawnili 33 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach!

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn tragicznych wydarzeń na polskich drogach. Tylko w ciągu ostatnich 2 tygodni, życie w naszym kraju w wyniku wypadów straciły aż 94 osoby, w tym 4 w województwie świętokrzyskim. Z pewnością wielu z tych wypadków można by uniknąć, gdyby kierujący stosowali się bezwzględnie do obowiązujących przepisów.

Wczoraj na terenie miasta i powiatu policjanci drogówki Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ujawnili 33 wykroczenia, polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. W takich przypadkach mundurowi stanowczo reagują na naruszenia przepisów, gdyż to właśnie zbyt szybka jazda powoduje poważne obrażenia uczestników ruchu, a nawet ich śmierć. Wśród kontrolowanych była 49-letnia kielczanka, która rozpędziła osobowego peugeota do prędkości 125 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje podniesienie prędkości do 70 km/h. Kierująca nie tylko została ukarana mandatem, ale też na najbliższe 3 miesiące straciła prawo jazdy.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach