Ruszył na ratunek jeszcze przed służbą - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Ruszył na ratunek jeszcze przed służbą

Data publikacji 04.07.2019

O dużym szczęściu może mówić 93-letnia mieszkanka naszego miasta. Kobieta w środowe przedpołudnie straciła przytomność na jednej z ulic osiedla KSM. Szczęście w nieszczęściu polegało na tym, że akurat tą drogą szedł do pracy funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Strawczynie. Policjant przywrócił seniorce funkcje życiowe jeszcze przed przyjazdem zespołu pogotowia.

Cała sytuacja wydarzyła się wczoraj, krótko po godzinie 9:00, na kieleckim KSMie. Właśnie wtedy policjant z komisariatu w Strawczynie wyszedł ze swojego domu. Jego droga na służbę jednak się skomplikowała. W pewnym momencie mundurowy zauważył upadającą na chodnik staruszkę. Policjant niezwłocznie ocenił stan poszkodowanej 93-latki i po stwierdzeniu, że oddech i tętno są niewyczuwalne, przystąpił do resuscytacji. Widzący całą sytuację przypadkowy świadek również przyłączył się do działań i wezwał na miejsce służby medyczne. Profesjonalne działanie policjanta ze Strawczyna sprawiło, że jeszcze przed przyjazdem poszkodowana odzyskała funkcje życiowe i świadomość. Seniorka trafiła pod opiekę lekarzy.

To kolejny przykład pokazujący, że policjanci są dobrze przygotowani do udzielania pomocy i można na nich liczyć w każdej sytuacji. Apelujemy jednak do wszystkich o zwracanie szczególnej uwagi na osoby samotne i starsze. Panujące upały są dla seniorów dużym zagrożeniem.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach