SZLABAN NA RYZYKO - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

SZLABAN NA RYZYKO

Data publikacji 21.06.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe na przejeździe kolejowym w Zagnańsku przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd kolejowy”.

Podczas dzisiejszej akcji funkcjonariusze uświadamiali kierowców, że na przejazdach kolejowych to pociąg ma zawsze pierwszeństwo, a kierujący powinien zachować szczególną ostrożność i uważnie obserwować co dzieje się wokół niego. Zatrzymanie się przed przejazdem i upewnienie, że na pewno nic nie jedzie decyduje o zdrowiu i życiu. Kierującym wręczano materiały z informacją w jaki sposób należy zachować się na przejeździe kolejowym jeśli dojdzie na nim do zdarzenia. Dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego były przygotowane również materiały edukacyjne w postaci książeczek do kolorowania o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. 

Główny cel organizowania tego typu działań jest poprawa bezpieczeństwa poprzez informowanie, jak równie przypominanie o konieczności stosowania się do znaków i sygnałów znajdujących się przy przejazdach kolejowych, przechodzeniu przez miejsca wyznaczone oraz apelowanie o zachowaniu szczególnej ostrożności w tych miejscach nie tylko przez kierujących ale również pieszych.

Opr. TK

Źródło: KMP w Kielcach

  • Policjanci na przejazdach kolejowych
  • Policjanci na przejazdach kolejowych
  • Policjanci na przejazdach kolejowych
  • Policjanci na przejazdach kolejowych