O BEZPIECZEŃSTWIE NA SZKOLNYM FESTYNIE - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

O BEZPIECZEŃSTWIE NA SZKOLNYM FESTYNIE

Data publikacji 14.06.2019

Funkcjonariuszka z kieleckiej drogówki oraz mundurowi z Komisariatu Policji IV w Kielcach w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wzięli dziś udział w festynie zorganizowanym przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 13 w Kielcach przy ulicy Prostej.

W trakcie festynu funkcjonariusze Policji prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Każdy uczestnik mógł poczuć się prawdziwym policjantem zasiadając za kierownicą służbowego radiowozu w asyście mundurowych, włączając sygnały świetlne, dowiedzieć się jak wygląda służba policjanta, a na koniec wykonać pamiątkowe zdjęcie. W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, spotkanie było również okazją do przypomnienia najmłodszym o tym jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz o tym, aby cały czas zwracać uwagę na to co się wokół nas dzieje, nawet jeśli znamy trasę na pamięć. Policjanci rozmawiali z uczestnikami na temat niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku.

Dla najmłodszych stróże prawa przygotowali kolorowanki profilaktyczne oraz łamigłówki, a także wiele broszur i książeczek na temat bezpieczeństwa, zarówno osobistego jak   i w ruchu drogowym. Uczestnikom spotkania wręczono także pamiątkowy odblask, jednocześnie przypominając jak ważne jest jego stosowanie.

Opr.AS

Źródło: KMP w Kielcach

  • uczestnicy festynu
  • uczestnicy festynu
  • uczestnicy festynu
  • uczestnicy festynu
  • uczestnicy festynu
  • uczestnicy festynu