Wystartowała Liga Strzelecka - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Wystartowała Liga Strzelecka

Data publikacji 07.06.2019

Na strzelnicy KGP przy ulicy Iwickiej, 6 czerwca 2019 r. odbyła się pierwsza tura VI Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów. Organizatorem zawodów byli Komenda Główna Policji, Komenda główna Straży Granicznej i Służba Ochrony Państwa. Zawody pod patronatem MSWiA w trzech turach wyłonią najlepszych strzelców w Polsce. W zmaganiach wzięli udział także reprezentanci garnizonu świętokrzyskiego, którzy zajęli wysokie miejsca.

W pierwszym etapie zawodów o Puchar Komendanta Głównego Policji – 2019 startowali funkcjonariusze i żołnierze reprezentujący m.in.: ABW, Wojsko Polskie, BOR, KAS, Służbę Więzienną, Służbę Ochrony Kolei, Straż Graniczną, Straż Leśną i Policję. Zawodnicy zmierzyli się w strzelaniu dokładnym do tarczy TS-2 oddalonej o 25 m i strzelaniu dynamicznym do tarczy TS-10 – czarny francuz.

VI Ogólnopolska Liga Strzelecka, tak jak poprzednie ma popularyzować sport strzelecki, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz wymianę informacji z zakresu technik strzeleckich i dydaktyki strzelania funkcjonariuszy służb mundurowych RP, żołnierzy oraz weteranów działań wojennych poza granicami kraju.

W zawodach w kategorii drużynowej zwyciężyli strzelcy z Okręgowego Inspektoratu SW w Katowicach, na drugim miejscu byli funkcjonariusze ze Służby Ochrony Państwa a na trzecim stołeczni policjanci z KRP I. Najlepszymi strzelcami w klasyfikacji indywidualnej kobiet były Agnieszka Szymanik ze stołecznej Policji (KRP III), na drugim – Izabela Krypciak z OISW w Katowicach, i trzecim – Aleksandra Rudnik z KMP w Bydgoszczy. W klasyfikacji indywidualnej OPEN zwyciężył Grzegorz Orłowski z SOP, na drugim – Grzegorz Hyra z Okręgowego Inspektoratu SW w Katowicach, na trzecim – Dariusz Wacławski z WSPol w Szczytnie. Bardzo dobrze zaprezentowali się także reprezentanci garnizonu świętokrzyskiego. II miejsce w kategorii weteranów misji pokojowych zajął nadkom. Marcin Sularz z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Wysoko, bo na 6 miejscu wśród kobiet zakończyła także zmagania st. sierż. Małgorzata Wolińska z Komisariatu Policji IV w Kielcach.

Puchary, statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali w imieniu komendanta Głównego Policji — insp. Dariusz Matusiak naczelnik Wydziału Wsparcia Kierownictwa Gabinetu Komendanta Głównego Policji, dyrektor Zarządu I SOP płk Andrzej Sidorowicz-Radzikowski i Andrzej Kuczyński, koordynator Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych. W trakcie zawodów odbył się turniej charytatywny dla przyjaciół Policji. W tej rundzie zebrano 2260 zł dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Źródło: KGP / Policja 997