Nieodpowiedzialna matka i pomoc postronnych - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Nieodpowiedzialna matka i pomoc postronnych

Data publikacji 05.06.2019

Wczoraj do jednej z mieszkanek miasta podszedł 8- letni chłopczyk z prośbą o pomoc. Malec poinformował kielczankę, że boi się wrócić do domu, bo jest w nim nietrzeźwa matka. Na szczęście kobieta zareagowała właściwie i błyskawicznie powiadomiła stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Ci szybko zlokalizowali matkę dziecka, która faktycznie miała blisko 2 promile w organizmie. Chłopczyk i jego starsza siostra trafili pod opiekę trzeźwej ciotki. A wszystko dzięki właściwemu zachowaniu zgłaszającej, która nie zlekceważyła słów 8- latka.

Cała sytuacja wydarzyła się wczoraj, krótko po godzinie 20. Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która przekazała nietypową informację. Do zgłaszającej podszedł chłopczyk z prośbą o pomoc. Malec powiedział, że boi się wrócić do domu, w którym jest nietrzeźwa matka. W wielu przypadkach dorośli niekoniecznie dają wiarę dzieciom, jednak tym razem kielczanka zareagowała jak najbardziej właściwie. Gdy na miejscu zjawili się kieleccy policjanci, szybko ustalili mieszkanie 8- latka. Pod ustalonym adresem zastali matkę dziecka oraz jego 12- letnią siostrę. Badanie alkomatem wykazało, że 33- letnia kobieta miała w organizmie blisko 2 promile. Na szczęście dzieciom nie stała się krzywda i noc spędziły z trzeźwą ciotką. Z kolei mundurowi przekazali informację o całej sytuacji do sądu rodzinnego, który oceni zachowanie matki.

Szczęśliwy finał tej historii z pewnością zależał od właściwej postawy zgłaszającej. Kobieta nie zbagatelizowała słów obcego dziecka, dzięki czemu nikomu nie stałą się krzywda. Chodzący bowiem samotnie po ulicy wieczorową porą 8- latek narażony jest na wiele niebezpieczeństw.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach