Jedna doba, ośmiu poszukiwanych - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Jedna doba, ośmiu poszukiwanych

Data publikacji 04.06.2019

Od poniedziałkowego poranka funkcjonariusze z kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali 8 osób ukrywających się przed organami ścigania. Wśród nich był 35-latek, do którego dzisiaj wczesnym rankiem zapukali policjanci z Wydziału Kryminalnego. Ten mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu krakowskiego i spędzi w więziennej celi najbliższy rok.

Jednym z zadań funkcjonariuszy Policji jest zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń oraz osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Od poniedziałkowego poranka mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zarówno z wydziałów jak i podległych komisariatów ponownie wyruszyli na poszukiwania „wyrokowanych”, którzy nie stawiają się do aresztu, aby odbyć zasądzone kary.

Łącznie zatrzymanych zostało 8 takich osób. Najdłużej w więziennej celi spędzi 35-latek, któremu kajdanki na ręce założyli mundurowi z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy miejskiej. Mężczyzna ten nie zgłosił się do aresztu, aby „odsiedzieć” 1 rok pozbawienia wolności. Za skazanym sąd wydał list gończy. Poszukiwania zakończyły się dziś, wczesnym rankiem, gdy kryminalni złożyli wizytę w jednej z podkrakowskich miejscowości. Zaskoczony wizytą kieleckich policjantów 35-latek już odbywa zasądzoną karę.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach