Wygrywamy Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w badmintonie!

Data publikacji 30.04.2019

W miniony weekend w Suchedniowie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. Zawody zostały zorganizowane m.in. przez Świętokrzyski Związek Badmintona oraz Świętokrzyską Grupę Wojewódzką IPA. Zmagania kobiece zdominowała sierż. Karolina Wiśniewska - policjantka z Komisariatu Policji I w Kielcach, która wywalczyła dwa tytuły mistrzowskie i jedno wicemistrzostwo Polski. Znakomicie spisał się także sierż. szt. Marek Antonik z komisariatu w Rakowie, który zdobył srebrny medal w zmaganiach deblowych.

Do walki o mistrzostwo roku 2019 stanęło łącznie 112 osób w tym 82 mężczyzn i 30 kobiet, reprezentujących wszystkie formacje mundurowe. W sobotę na 7 kortach rozegrano mecze eliminacyjne, w Niedzielę zaś przyszedł czas na finały. Łącznie rozegrano 216 meczy, wyłaniając zwycięzców w 18 kategoriach.

Garnizon świętokrzyski reprezentowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Nasi zawodnicy stanowili o sile rywalizacji w swoich kategoriach, ostatecznie zdobywając 2 tytuły Mistrza Polski oraz 2 tytuły Vice Mistrza Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. Sierżant Karolina Wiśniewska z Komisariatu Policji I w Kielcach zdobyła złote medale w grze pojedynczej kobiet, grze podwójnej kobiet oraz srebrny medal w grze mieszanej. Z kolei wicemistrzem Polski w grze podwójnej mężczyzn został sierż. szt. Marek Antonik z Komisariatu Policji w Rakowie. Nasz funkcjonariusz został także wybrany najlepszym zawodnikiem IPA całego turnieju.