„Strzelali do mnie z broni” - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

„Strzelali do mnie z broni”

Data publikacji 11.10.2018

O tym, że nie warto kierować fałszywych oskarżeń przekona się wkrótce 46-letni mieszkaniec gminy Zagnańsk, którego zatrzymali wczoraj mundurowi z Komisariatu Policji I w Kielcach. Będący pod wpływem alkoholu mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy informując, że jego sąsiedzi mieli strzelać z broni palnej w jego kierunku. Policjanci ustalili, że cała ta historia była zmyślona, gdyż między zatrzymanym a sąsiadami trwa konflikt. 46-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Bardzo niepokojące zgłoszenie wpłynęło wczoraj około godziny 18 do kieleckich policjantów. Mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Zagnańsk alarmował służby, że jego sąsiedzi mieli celować i strzelać w jego kierunku z broni palnej. Po kilki minutach od zgłoszenia na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Kielcach. 46-letni zgłaszający powtórzył mundurowym wersję podaną przez telefon i zaczął wskazywać na miejsca, w które rzekomo mieli strzelać z broni jego sąsiedzi. Jednak mężczyzna nie potrafił dokładnie opisać zdarzenia, jego wyjaśnienia nie były jednoznaczne. Ponadto policjanci wyczuli od zgłaszającego woń alkoholu. Stróże prawa dotarli do sąsiadów, gdzie okazało się, że broń myśliwska na którą posiadają pozwolenie nie była używana, nie było na niej żadnych śladów świadczących, że ktoś mógł w ostatnim czasie z niej korzystać. Mundurowi dokładnie obejrzeli także uszkodzenia budynku, które wbrew temu co podawał 46-latek, były stare i nie powstały przez pocisk.

Kiedy wielce prawdopodobne było, że cała historia została przez zgłaszającego wymyślona wyszło na jaw, że jest on z sąsiadami skonfliktowany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. O jego losie zadecyduje teraz prokurator.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach