W Starachowicach rywalizowali o miano najlepszego strzelca

Data publikacji 01.10.2018

W minioną niedzielę na strzelnicy w Starachowicach odbył się Świętokrzyski Turniej Służb Mundurowych z okazji 79 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Impreza miała na celu uczczenie szczególnego wydarzenia historycznego, integrację służb mundurowych i wymianę doświadczeń. Organizatorami Turnieju byli: Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa „Garłacz” z Kielc oraz IPA Region Kielce Centrum. Pogoda dopisała dodając wydarzeniu wspaniałej, jesiennej oprawy.

W zawodach udział wzięło 25 zawodników reprezentujących Policję, Wojsko Polskie oraz organizację pro obronną Orlęta Armii Krajowej. Strzelano w trzech konkurencjach: pistolet bojowy statyczny (na odległościach 15 i 25 m), pistolet bojowy dynamiczny (strzelanie na torze zadaniowym na czas) oraz karabinek szturmowy statyczny (strzelanie z mechanicznych przyrządów celowniczych, na odległości 100 m). Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom i szranki trwały przez  blisko sześć godzin. Efektem bardzo wyrównanej rywalizacji były następujące wyniki: w klasyfikacji indywidualnej, w kategorii pistolet statyczny I miejsce zajął mjr. Artur Litwinek (Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 9 w Kielcach) , II miejsce mł. asp. Sylwester Plech (Oddziały Prewencji Kielce) oraz III miejsce nadkom. Marcin Sularz (Komenda Miejska Policji Kielce). W kategorii pistolet dynamiczny I miejsce zajął Kamil Michta (Stowarzyszenie Strzeleckie „Garłacz”), II miejsce mjr. Hubert Kosycarz (Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych), III miejsce mł. asp. Radosław Karpiński (CBŚP). W kategorii karabinek szturmowy I miejsce zajął mjr. Hubert Kosycarz, II miejsce mł. asp. Radosław Karpiński, III miejsce nadkom. Marcin Sularz. W kategorii grupowej najwięcej punktów uzyskali przedstawiciele Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 9 w Kielcach, II miejsce przypadło reprezentantom IPA Region Kielce Centrum zaś trzecie miejsce zajęli członkowie Stowarzyszenia „Garłacz”.