Uwaga, jednoślady na drodze!!! - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga, jednoślady na drodze!!!

Data publikacji 31.03.2015

W ostatnim czasie na drogach naszego regionu można zaobserwować wzmożony ruch miłośników motorowerów. Sprzyjająca aura oraz zwiększona ilość pojazdów na drogach znalazły swoje odzwierciedlenie, w postaci kilkunastu zdarzeń drogowych, do jakich doszło w ostatnim czasie z udziałem jednośladów.

W miniony weekend doszło do kilku zdarzeń z udziałem motorowerzystów, którzy zostali potrąceni przez pojazdy,  ponieważ kierujący nie zauważyli jednośladów w trakcie wykonywanych manewrów na drodze. Jeżeli jesteś kierowcą motoroweru, zadbaj o własne bezpieczeństwo, przede wszystkim nie staraj się za wszelką cenę przeciskać miedzy pojazdami. Kierowcy pojazdów szczególnie o dużych gabarytach mogą nie zauważyć jednośladu w trakcie wykonywania manewru skrętu czy zmiany pasa ruchu. W wyniku nieprzemyślanych zachowań kierowców jednośladów oraz braku widoczności motocykla lub motoroweru, często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków.

Kierowco jeżeli prowadzisz pojazd, staraj się dokładnie sprawdzić czy w obrębie twojego auta nie znajduje się jednoślad który jedzie obok. Miejmy  na uwadze, że w lusterkach wstecznych pojazdu znajduje się tzw. ,,martwa strefa’’  w zasięgu której nie widać innych użytkowników dróg.

,,Kierowco patrz w lusterko, sprawdź dwa razy, jednoślad może być wszędzie’’

,,Kierowco motocykla czy motoroweru, obserwuj bacznie sytuacje na drodze, stosuj zasadę ograniczonego zaufania’’.

 

Opr. MB