Policjanci czytali dzieciom bajki - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci czytali dzieciom bajki

Data publikacji 27.03.2015

997! Tak na pytanie o numer alarmowy Policji jednogłośnie odpowiadały dzieci „zerówki” ze szkoły w Kostomłotach. Funkcjonariusze z I Komisariatu Policji w Kielcach nie tylko opowiadali jak bezpiecznie się zachowywać, ale i przeczytali im specjalnie przygotowaną bajkę. Dzieci otrzymały także od mundurowych ciekawe prezenty. Wśród nich były odblaskowe breloki z kompasem. Zabawom i uśmiechom nie było końca.

Policjanci z I Komisariatu Policji w Kielcach odwiedzili wczoraj dzieci z klasy zerowej szkoły im. Jana Pawła II w Kostomłotach. Nie trudno było zauważyć, że najmłodsi z niecierpliwością czekali na to spotkanie. Funkcjonariusze przygotowali specjalną pogadankę popartą tematycznymi rekwizytami, by jeszcze bardziej uzmysłowić najmłodszym bezpieczne zachowania. Mundurowi przeczytali im również ciekawą bajkę o żółwiu, którego determinacja doprowadziła do wygrania konkursu. Zainteresowane losem bohatera bajki, dzieci z ogromną ciekawościom wysłuchiwały opowiadania.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze rozdali uczniom odblaskowe upominki i kolorowanki. Zajęcia w szkole zakończono wykonaniem pamiątkowych fotografiami.

Opr. A.A

Źródło: KMP w Kielcach