Pościg za włamywaczem zakończony zatrzymaniem - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Pościg za włamywaczem zakończony zatrzymaniem

Data publikacji 26.07.2018

W ręce funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy wpadł wczoraj 72- letni mieszkaniec miasta. Do zatrzymania doszło w środowe przedpołudnie na terenie Niestachowa. Mężczyzna, który podjął próbę ucieczki samochodem, chwilę wcześniej włamał się do mercedesa zaparkowanego na parkingu w gminie Górno. Śledczy ustalili, że kielczanin ma „na koncie” 10 tego typu przestępstw w ciągu ostatniego roku. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

Sceny, niczym z filmu akcji rozegrały się w środę, przed godziną 9. Przejeżdżający przez Niestachów mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zauważyli osobowego renaulta. Za kierownicą siedział mężczyzna, który był im doskonale znany ze swojej wcześniejszej działalności przestępczej. Stróże prawa mieli informacje, że kierujący francuskim autem nadal jest na bakier z przepisami i może mieć związek z włamaniami do samochodów na terenie powiatu kieleckiego, do których najczęściej dochodziło na parkingach przy kościołach, cmentarzach, sklepach i miejscach rekreacyjnych. Funkcjonariusze postanowili skontrolować 72- latka i podali sygnały do zatrzymania pojazdu. Jednak podejrzewany  nie zatrzymał się i gwałtownie przyspieszył. Pościg trwał bardzo krótko, ponieważ mężczyzna w pewnym momencie wyjechał z drogi i na skraju lasu został przez kieleckich policjantów zatrzymany. Stróże prawa zwalczający przestępczość przeciwko mieniu szybko odkryli, jaki był powód tej ucieczki mieszkańca Kielc. Okazało się bowiem, że chwilę wcześniej mężczyzna włamał się do zaparkowanego przy zalewie w gminie Górno mercedesa, skąd ukradł plecak z telefonem komórkowym i dokumentami. Policjanci dotarli do właściciela niemieckiego auta, który nawet nie wiedział o zaistniałym zdarzeniu. Z kolei 72- latek „odwiedził” policyjny areszt.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy ustalili, że zatrzymany mężczyzna w ciągu ostatniego roku miał związek z 10- cioma tego typu zdarzeniami na terenie miasta i powiatu. 72- latek odpowie przed sądem za kradzieże z włamaniem, a grozi mu do 10 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach