Nielegalne automaty w rękach stróżów prawa - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Nielegalne automaty w rękach stróżów prawa

Data publikacji 11.10.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego zabezpieczyli we wtorek 3 automaty do gier hazardowych. Ustawodawca za nielegalne prowadzenie gier hazardowych przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką kare pieniężną.

Kieleccy policjanci zwalczający na co dzień przestępczość gospodarczą przypuszczali, że na terenie kieleckiego osiedla KSM działa punkt z nielegalnymi automatami do gier hazardowych. Stróże prawa wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Kielcach pojechali wczoraj pod ustalony adres, aby sprawdzić podejrzenia. Nie mylili się. W lokalu funkcjonariusze ujawnili 3 automaty do gier hazardowych, które najprawdopodobniej były wykorzystywane nielegalnie.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane funkcjonariuszom Świętokrzyskiego Urzędu Celno- Skarbowego, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto właścicielowi grozi kara pieniężna do 300 000 złotych tytułem nieuiszczenia opłaty za prowadzenie gier hazardowych.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe
  • zdjęcie poglądowe