Kolejny cios w narkotykowy proceder - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Kolejny cios w narkotykowy proceder

Data publikacji 18.09.2017

Każdego dnia funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy prowadzą czynności w celu zlikwidowania narkotykowych procederów. We wtorek zabezpieczyli blisko 4 tysiące opakowań z dopalaczami, a już w czwartek przejęli znaczną ilość zabronionych substancji. W ich ręce wpadli dwaj mężczyźni w wieku 21 i 23 lata, którzy posiadali ponad pół kilograma narkotyków oraz 625 tabletek ecstasy.

Kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od jakiegoś czasu podejrzewali, że dobrze im znani dwaj kielczanie mogą trudnić się nielegalnym procederem. Mundurowi uzyskali informacje, że 21 i 23- latek najprawdopodobniej w wynajętym miesiąc wcześniej mieszkaniu ukrywają zabronione substancje. W czwartek pojechali pod ustalony adres aby to sprawdzić. Szybko okazało się, że mieli racje. W mieszkaniu zastali podejrzewanych mężczyzn. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili 625 tabletek ecstasy, 454 gramy białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina, 193 gramy suszu roślinnego, najprawdopodobniej marihuany oraz 3 gramy substancji, która po pierwszym badaniu okazała się kokainą. Ponadto mundurowi zabezpieczyli do dalszych badań 27 gram niezidentyfikowanego środka. 21 i 23 latek zostali zatrzymani.

Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W piątek kielecki sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.


Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach

  • narkotyki #1
  • narkotyki #2
  • narkotyki #3
  • narkotyki #5
  • narkotyki #6
Ładowanie odtwarzacza...