,,Dzień bezpiecznego pasażera’’ - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

,,Dzień bezpiecznego pasażera’’

Data publikacji 10.08.2017

W związku ze znaczącym wzrostem liczby ofiar śmiertelnych wśród pasażerów pojazdów na miesiąc sierpień Komenda Główna Policji zaplanowała ogólnopolską kampanię ukierunkowaną na bezpieczeństwo pasażerów. W ramach tych działań dzień 12 sierpnia został ogłoszony „Dniem bezpiecznego pasażera”.

W związku z inicjatywą Komendy Głównej Policji, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach na dzień 11 sierpnia 2017r. zaplanowali akcję mającą na celu uświadomienie pasażerom, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego. Na drodze krajowej nr 74 w  miejscowości Miedziana Góra, przy torze „Kielce” w godz. 14:00-17:00 zostanie przeprowadzona akcja profilaktyczno – edukacyjna. Do współpracy włączyła się Żandarmeria Wojskowa, która w ramach prowadzonej akcji prezentować będzie symulator zderzeń, dzięki któremu użytkownicy będą mogli się przekonać jak wiele ryzykują nie zapinając pasów bezpieczeństwa oraz nie przestrzegając pozostałych przepisów ruchu drogowego.

 12 sierpnia 2017r. podczas ogólnopolskich działań „Dzień bezpiecznego pasażera” policjanci kieleckiej drogówki podczas kontroli drogowej będą szczególną uwagę zwracać na kierujących oraz pasażerów, nie stosujących się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą również  czy dzieci są przewożone w fotelikach.  Kierowcy w tym dniu nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową ze strony mundurowych. 

Policjanci podczas kontroli będą również sprawdzać sposób przewożenia bagaży, gdyż niejednokrotnie przy zdarzeniu drogowym wolno leżące przedmioty mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Ponadto funkcjonariusze będą przypominać, że w polu widzenia kierowcy nie mogą znajdować się żadne przedmioty.

Kierowco! Jadąc samochodem odpowiadasz za siebie oraz swoich pasażerów. Pamiętaj, że niezbędnym dla zapewnienia bezpieczeństwa dla wszystkich podróżnych, jest zapięcie pasów.

 

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach