Zatrzymany tuż po kradzieży - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Zatrzymany tuż po kradzieży

Data publikacji 09.08.2017

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Morawicy zatrzymali 22 –letniego mieszkańca gminy Chmielnik, którego podejrzewają o dokonanie kradzieży. Sprawca wszedł do jednego z mieszkań w Chmielniku i z jego wnętrza skradł 200 złotych oraz biżuterię. Teraz sprawą zatrzymanego zajmie się sąd. Za kradzież ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Morawicy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, iż w jednym z mieszkań  w Chmielniku doszło do kradzieży. Natychmiast na miejsce zostali skierowani mundurowi. Po chwili zgłaszająca przekazała, że ktoś skradł jej portfel z zawartością 200 złotych oraz biżuterię. Określił ona wartość strat na kwotę ponad 2400 złotych. Tuż po tym jak policjanci przeprowadzili szereg czynności, ustalili oni prawdopodobnego sprawcę tego zdarzenia. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi z Morawicy na terenie Chmielnika zauważyli mężczyznę, którego poszukiwali. Okazał się nim nietrzeźwy 22 –latek, posiadający w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po kolejnych kilku minutach mundurowi dotarli do miejsca, gdzie sprawca ukrył skradzioną biżuterię oraz ustalili kolejną osobę, która najprawdopodobniej dokonała kradzieży wraz z zatrzymanym.  

Teraz tą sprawą 22 –latka oraz sprawcy, którego zatrzymanie jest kwestia czasu zajmie się sąd. Ustawodawca za kradzież przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach