Poinformowała dzielnicowego o zagrożeniu - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Poinformowała dzielnicowego o zagrożeniu

Data publikacji 08.08.2017

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rakowie zabezpieczyli dwa krzewy konopi innych niż włókniste, które rosły w doniczkach na terenie gminy Łagów. Sygnał o rosnących najprawdopodobniej nielegalnych roślinach otrzymał dzielnicowy od jednej z mieszkanek tej gminy. Teraz mundurowi ustalają do kogo należą zabezpieczone konopie. Za uprawę takich roślin może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy to funkcjonariusz „pierwszego kontaktu” dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę, a także  przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.  Z taką właśnie informacją wczoraj zadzwoniła jedna z mieszkanek gminy Łagów do dzielnicowego z Komisariatu Policji w Rakowie. Kobieta przekazała funkcjonariuszowi, że podczas zbierania grzybów zauważyła dwie nietypowe rośliny stające w wiaderkach. Rozmówczyni podejrzewała, iż mogą być one uprawiane nielegalnie.  Po chwili ma miejsce dotarł dzielnicowy, który potwierdził iż są to najprawdopodobniej konopie inne niż włókniste.
Na miejscu po wykonaniu szeregu czynności funkcjonariusze zabezpieczyli dwie ponad metrowe nielegalne rośliny. Zostaną one teraz przekazane do laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostaną poddane szczegółowym badaniom. Natomiast śledczy będą ustalać kto odpowiada za tą uprawę. Za ten czyn może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Opr. DJ
Źródło: KMP w Kielcach