Aktualności

„Abyście zawsze bezpiecznie wracali do domu…” – Święto Policji w kieleckiej komendzie

Data publikacji 25.07.2017

Policjanci i pracownicy cywilni kieleckiej komendy obchodzili dzisiaj swoje święto. Z tej okazji Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak wraz z Komendantem Miejskim Policji w Kielcach nadkom. Piotrem Zalewskim wręczyli odznaczenia „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższe policyjne stopnie. W uroczystościach wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz duchowni.

Tegoroczne obchody Święta Policji w garnizonie kieleckim rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Kielcach, która sprawowana była w intencji policjantów oraz ich rodzin. Następnie zaproszeni goście, policjanci i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wzięli udział w uroczystej zbiórce, która odbyła się w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach insp. Dariuszowi Augustyniakowi przez dowódcę uroczystości podinsp. Zbigniewa Pedrycza. Następnie wszystkich powitał Komendant Miejski Policji w Kielcach nadkom. Piotr Zalewski, który w swoich słowach dziękował funkcjonariuszom za ich codzienną i pełną oddania służbę.

W trakcie dzisiejszej zbiórki odznaczenia „Zasłużony Policjant” otrzymało czterech kieleckich policjantów. Następnie 24 funkcjonariuszy odebrało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W dowód uznania stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach otrzymali także nagrody od Starosty Powiatu Kieleckiego, Prezydenta Miasta Kielce oraz lokalnych samorządowców.

Na koniec do zebranych zwrócił się Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, który podkreślił, że kieleccy policjanci należą do najlepszych w kraju. Szef świętokrzyskich policjantów podziękował za wsparcie samorządowcom i rodzinom policjantów. Wystąpienie zakończył słowam skierowanymi do policjantów: „abyście zawsze bezpiecznie wracali do domu i żeby zawsze ktoś w tym domu na Was czekał”.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach