Odzyskali utracone BMW - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Odzyskali utracone BMW

Data publikacji 17.07.2017

Kieleccy policjanci zatrzymali w piątek 52- letniego mieszkańca województwa śląskiego. Mężczyzna jest podejrzany o przywłaszczenie samochodu o wartości około 30 tysięcy złotych. Ponadto funkcjonariusze odzyskali utracone BMW, które już trafiło od prawowitego właściciela. Sprawą 52- latka zajmie się teraz sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Cała historia miała swój początek w 2015 roku. Wtedy to 52- letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego pożyczył za stosowną umową osobowe bmw. Jednak pomimo terminu, nie zwrócił powierzonego pojazdu i unikał kontaktu z pokrzywdzonym. Policjanci o sytuacji zostali poinformowani w ubiegłym miesiącu. W rozwiązanie tej sprawy natychmiast zaangażowali się kryminalni z Komisariatu Policji w Rakowie. Ich skrupulatna praca doprowadziła do ustalenia, że przywłaszczony pojazd znajduje się na terenie Kielc. Wówczas z pomocą przyszli dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Kielcach oraz kryminalni z komendy miejskiej, którzy w piątkowy wieczór odzyskali samochód oraz zatrzymali 52- latka. Jak się okazało mężczyzna był też poszukiwany za niezapłaconą grzywnę przez ostrowiecki sąd.

52- latek usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto dzięki skutecznej pracy policjantów utracony samochód już trafił do prawowitego właściciela.

 

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe