Uszkodził pojazd i chciał uciec przed policjantami - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Uszkodził pojazd i chciał uciec przed policjantami

Data publikacji 17.07.2017

W ręce policjantów z komisariatu w Morawicy wpadł wczoraj wieczorem 22- letni mieszkaniec gminy Chmielnik. Mężczyzna ten jest podejrzewany o uszkodzenie osobowego peugeota. Ponadto po zdarzeniu podjął próbę ucieczki, nie reagował na sygnały do zatrzymania pojazdu. Konsekwencją takiego zachowania może być nawet 5 – letni pobyt w areszcie oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielny wieczór dyżurny kieleckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna na terenie gminy Chmielnik rozbił szybę i uszkodził nadkole w osobowym peugeocie. Na miejsce natychmiast ruszyli mundurowi z Komisariatu Policji w Morawicy.  Po zebraniu niezbędnych informacji rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Po chwili stróże prawa zauważyli pojazd, którym mogła poruszać się osoba odpowiedzialna za uszkodzenia. Gdy mundurowi włączyli sygnały świetlne i błyskowe kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. W pewnym momencie mężczyzna porzucił swoje auto i rozpoczął pieszą ucieczkę w głąb lasu. Po około 500 metrach 22- latek został zatrzymany przez policjantów z Morawicy.

Śledczy ustalili, że młody mieszkaniec gminy Chmielnik nie posiadał uprawnień do kierowania, a swoim czynem spowodował straty w wysokości 800 złotych. Za zniszczenie cudzej rzeczy oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej i zmuszenie policjantów do pościgu, 22- latek usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach