Podróbki nie trafią na rynek - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Podróbki nie trafią na rynek

Data publikacji 17.07.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy zatrzymali wczoraj 43- letniego mieszkańca gminy Pionki. Mężczyzna na terenie jednego z bazarów w powiecie sprzedawał odzież i perfumy, które jak wstępnie ustalono posiadały podrobione znaki towarowe. Ten czyn zostanie oceniony przez sąd, a sprzedawcy grozi wysoka grzywna.

Wczoraj na terenie jednego z bazarów w gminie Miedziana Góra policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zauważyli na jednym ze stoisk mężczyzna sprzedaje odzież i perfumy, mające logotypy znanych marek. Mając podejrzenia, że mogą to być podróbki, funkcjonariusze postanowili dokonać dokładnego sprawdzenia. Kontrola straganu szybko potwierdziła, że logotypy najprawdopodobniej nie są oryginalne. Funkcjonariusze zatrzymali 43- latka i zabezpieczyli łącznie 90 sztuk odzieży oraz 31 sztuk opakowań z perfumami.

Śledczy ustalają teraz, na jakie straty naraził firmy sprzedawca podróbek. Sprawa ta znajdzie swój finał przed sądem. Konsekwencją tego czynu może być wysoka grzywna.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3