Świeże i suszone konopie - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Świeże i suszone konopie

Data publikacji 15.07.2017

Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie substancji psychoaktywnych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto mundurowi z Morawicy ujawnili i zabezpieczyli cztery krzaki konopi indyjskich.

W czwartkowy poranek do jednej z miejscowości w gminie Bodzentyn udali się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, wsparci przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej. Mieli oni podejrzenia, że przebywający na tym terenie 30- i 37- latek posiadają rzeczy, których posiadanie jest zabronione. Na miejscu zastali podejrzewanych i przystąpili do czynności. W trakcie przeszukania domu i samochodu ujawnili łącznie 8 gramów białego proszku, który po pierwszym badaniu okazał się amfetaminą.

Tego samego dnia, wczesnym popołudniem mundurowi z Komisariatu Policji w Morawicy otrzymali informację, że w jednej z miejscowości podległego im terenu, ktoś zasadził zielone krzaki. Na miejscu policjanci ujawnili cztery rośliny konopi indyjskich o wysokości od 32 do 68 centymetrów. Z kolei w centrum Kielc wywiadowcy zatrzymali 20- latka, który posiadał przy sobie niespełna 1 gram proszku, wstępnie określonego jako metaafmetamina.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zabezpieczone rośliny