Trzech poszukiwanych w 24 godziny - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Trzech poszukiwanych w 24 godziny

Data publikacji 15.07.2017

Od środy do czwartku kieleccy policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni nie stawili się do aresztu aby odbyć zasądzone kary. Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób zatrzymali 37-latka poszukiwanego listem gończym. Z kolei 27- latek, zatrzymany przez policjantów z Chęcin musi pożegnać się z wolnością na najbliższe 2,5 roku.

W środowy poranek funkcjonariusze z  Komisariatu Policji I w Kielcach zapukali do drzwi jednego z domów w gminie Masłów. Mieli bowiem informację, że ukrywa się tam 24- latek, który nie stawił się do aresztu. Nie mylili się. Po wejściu do mieszkania zastali tam poszukiwanego mieszkańca powiatu, który trafił do aresztu na pół roku. Tego samego dnia kryminalni z Komisariatu Policji w Chęcinach ustalili, że poszukiwany przez nich 27- latek może przebywać na terenie gminy Morawica. Mundurowi udali się pod wskazany adres i na jednej z ulic zauważyli mieszkańca gminy Piekoszów. Ten mężczyzna usłyszał wyroku m.in. za kradzieże i pobicie i łącznie spędzi za kratkami 2,5 roku.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób to specjalna komórka Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, której funkcjonariusze zajmują się poszukiwaniem osób m.in. na podstawie listów gończych. Wczoraj stróże prawa tego wydziału na terenie gminy Górno zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, którego twarz wydała im się znajoma. Przeczucie mundurowych szybko potwierdziło się, bowiem był to 37- latek poszukiwany listem gończym, za ponowną jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu na 6 miesięcy.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach