Podziękowania za zabezpieczenie UEFA EURO U21 - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Podziękowania za zabezpieczenie UEFA EURO U21

Data publikacji 10.07.2017

W miniony piątek odbyło się oficjalne podsumowanie organizowanych w Kielcach meczów piłki nożnej w ramach Mistrzostw Europy UEFA EURO U21. W jej trakcie Prezydent Kielce Wojciech Lubawski podziękował świętokrzyskim policjantom za wzorowe zabezpieczenie i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kibicom jak i mieszkańcom miasta.

Mistrzostwa UEFA EURO U21 odbyły się w Polsce między 16 a 30 czerwca bieżącego roku. Kielce były jednym z sześciu miast, gdzie zostały zorganizowane mecze. Na stadionie piłkarskim przy ulicy Ściegiennego odbyły się trzy piłkarskie rozgrywki pomiędzy reprezentacjami Szwecji, Anglii, Słowacji i Polski. Łącznie do Kielc przyjechało ponad  3 000 kibiców ze Szwecji, około 7 000 słowaków oraz 13 000 polskich miłośników piłki nożnej.

Świętokrzyscy policjanci do tego przedsięwzięcia przygotowali się bardzo dokładnie. A samo zabezpieczenie tej imprezy rozpoczęło się kilkanaście dni przed pierwszym gwizdkiem sędziego, a zakończyło się kilka dni po tym jak ostatni kibic wyjechał z Kielc. Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach dołożył wszelkich starań, aby całe zabezpieczenie było na najwyższym poziomie. Od początku zaangażowani w to wydarzenie byli funkcjonariusze wszystkich pionów i ze wszystkich powiatów naszego województwa, a każde z trzech rozegranych w Kielcach spotkań, to trybuny pełne kibiców zarówno drużyn przyjezdnych, jak i podczas ostatniego meczu, reprezentacji gospodarzy. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców miasta, ale także służyli pomocą, udzielali informacji oraz wskazywali drogę.

W miniony piątek odbyło się oficjalne podsumowanie Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21. Za wszystkie działania świętokrzyskich policjantów oraz wzorowe zabezpieczenie podziękował im Prezydent Kielc Wojciech Lubawski. 

 

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach 

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4