UWAGA – zmiana formy kontroli autokarów - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

UWAGA – zmiana formy kontroli autokarów

Data publikacji 05.07.2017

Od 17 lipca do końca sierpnia 2017 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzić będą stałą kontrolę autokarów, które będą przewozić osoby na wakacyjne wyjazdy. Celem takich działań jest eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Kontrola autokarów wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek od 17 lipca 2017 r. do końca sierpnia 2017 r. odbywać się będzie nadal na parkingu przy stadionie na ul. Ściegiennego w Kielcach jednak w zmienionej formie. Każdą kontrolę należy zgłosić pod numer telefonu (41) 349-37-07 z kilkudniowym wyprzedzeniem i z wskazaniem dokładnej godziny kontroli. Pamiętajmy, że sprawdzanie stanu technicznego, wyposażenia, dokumentów, uprawnień i stanu trzeźwości kierującego są czynnościami wymagającymi odpowiedniego czasu. Należy zatem kontrolę umówić na odpowiednią godzinę by nie spowodowała ona opóźnienia planowanego wyjazdu. Po wcześniejszym zgłoszeniu policjanci z kieleckiej drogówki będą podjeżdżać na parking przy stadionie na ul. Ściegiennego w Kielcach i tam dokonają kontroli.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przypominają również, że dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kielcach istnieje możliwość bezpłatnego sprawdzenia stanu technicznego autokaru na wybranych stacjach diagnostycznych na terenie powiatu kieleckiego (wykaz stacji w załączniku), natomiast w Kielcach takie usługi, w ograniczonym zakresie, świadczy stacja diagnostyczna przy MPK w Kielcach.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach