Niecodzienni goście - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienni goście

Niecodzienni goście odwiedzili przedszkole w Tumlinie. Komendant Komisariatu I w Kielcach oraz Wójt Gminy Zagnańsk i jego zastępca przyjechali do najmłodszych z prezentami, by opowiadać o bezpieczeństwie. Każdy z maluchów otrzymał specjalny prezent - odblaskowe kamizelki, które pozwolą dzieciom być bardziej widocznymi, zwłaszcza po zmierzchu.

Najmłodsi zazwyczaj mają mnóstwo pytań do dorosłych. Z pytaniami blisko pięćdziesięciorga maluchów zmierzyli się w przedszkolu w Tumlinie Komendant Komisariatu I Policji w Kielcach nadkom. Tomasz Jarosz, Wójt Gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski oraz jego zastępca Robert Kaszuba.

Mimo wielu pytań, niecodzienni goście opowiedzieli dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę i jak się ubierać, by być bardziej widocznym dla innych uczestników ruchu.

Jak się okazało, wiedza maluchów na ten temat była również ogromna. Dzieci prezentowały swoim gościom jak postępują, gdy zbliżają się do jezdni, a także specjalnie dla nich wyrecytowały wierszyk na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

By podwyższyć bezpieczeństwo najmłodszych, komendant, wójt i jego zastępca, przekazali im kamizelki odblaskowe, które mogą im służyć o każdej porze dnia i nocy bez względu na pogodowe warunki. Uśmiechom dzieci nie było końca. Jak powiedziały swoim gościom, będą je zawsze zakładać, gdy tylko będą musiały poruszać się tam, gdzie jeżdżą samochody.