Spotkanie w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”

W niedzielę po spektaklu pt. „O Pryszczrycerzu i Królewnie Pięknotce” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” odbyły się kolejne warsztaty realizowane w ramach Świętokrzyskiej Akademii Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, organizatorzy spotkania, poruszali na nim zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem na drodze i w życiu osobistym.

Historia opowiedziana w przedstawieniu była pouczającą opowieścią o tym, że prawdziwe dobro i piękno czasem trudno na pierwszy rzut oka dostrzec. O rękę Królewny Pięknotki ubiegali się trzej kandydaci wraz ze znacznie ustępującym im urodą, szlachetnym Rycerzem Pryszczrycerz, który skrywał swe lico za tajemniczo opuszczoną przyłbicą. Tajemnicę jego poznali wszyscy uczestnicy niedzielnego przedstawienia.

Po spektaklu podinsp. Aneta Litwin Naczelnik Wydziału Prewencji kieleckiej komendy zaprosiła najmłodszych wraz z opiekunami na porcję dobrych rad i ostrzeżeń dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego, które są zawsze w cenie, a szczególnie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

Najmłodsi z ogromną chęcią i zaangażowaniem występowali na scenie utrwalając z panią policjant prawidłowe zachowania. Za swoją chęć do nauki obdarowani zostali przez towarzyszącego w warsztatach Koziołka Spoko, upominkiem ufundowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Opr.I/M.
źródło:Komenda Miejska Policji w Kielcach