Na podwójnym gazie i z zakazem prowadzenia pojazdów - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na podwójnym gazie i z zakazem prowadzenia pojazdów

Policjanci wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali nietrzeźwego uczestnika kolizji drogowej, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie zatrzymany kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o trzeźwość podczas korzystania z dróg. Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem!

Dzisiaj dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kierowcy VW Passata, który najechał na skrzyżowaniu Alei Solidarności z ulicą Sandomierską w Kielcach na tył pojazdu Peugeot 206. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca tym samochodem chciała po zdarzeniu zjechać w bezpieczne miejsce. Jednak kierowca passata postanowił oddalić się z miejsca zdarzenia.

Kobieta szybko powiadomiła policję, skierowany na miejsce patrol zatrzymał do kontroli kierowcę VW Passata. Jak się okazało 39 - letni mężczyzna miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wg informatycznych systemów policji posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie. Jutro złoży wyjaśnienia. Apelujemy o trzeźwość podczas z korzystania z dróg. Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem, nietrzeźwość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Nie czekajmy na tragiczne przykłady, wspólnie twórzmy bezpieczne drogi!

Opr. AB
Źródło KWP Kielce