Areszt dla sprawców wypadków drogowych - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców wypadków drogowych

Wczoraj Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec dwóch 33-latków, którzy we wtorek byli sprawcami zdarzeń drogowych. Pierwszy z nich jest podejrzany o śmiertelne potrącenie samochodem audi pieszego oraz rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugi o to, że jadąc kradzionym golfem, bez wymaganych uprawnień, umyślne sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

We wtorek po południu na jednej z kieleckich ulic doszło do tragedii. Na przejściu dla pieszych zginął 74-letni kielczanin.

Kilkanaście minut wcześniej dyżurny kieleckiej komendy otrzymał informację, że kierowca audi jadący ulicami miasta może być pijany. Policyjny patrol zauważył ten samochód na ul. Dymińskiej. Wyprzedzili go i dali znak do zatrzymania. Gdy jeden z policjantów wysiadł z samochodu, kierowca audi szybko ruszył w stronę centrum Kielc potrącając stróża prawa.

Chwilę później na ul. Ściegiennego kierujący audi potrącił śmiertelnie 74-letniego kielczanina przechodzącego na pasach przez jezdnię. Audi A-4 z rozbitą przednią szybą zatrzymało się kilkadziesiąt metrów dalej. Okazało się, że kierujący mężczyzna to 33-letni kielczanin.

Również we wtorek miało miejsce drugie zdarzenie. Wszystko rozpoczęło się w podkieleckiej miejscowości. Do kontroli policjantom kieleckiej drogówki nie zatrzymał się kierowca VW golfa, który popełnił wykroczenie drogowe. W późnych godzinach wieczornych jechał bez włączonych świateł mijania.

Policjanci ruszyli za kierowcą tego pojazdu, podali sygnały dźwiękowe i błyskowe do zatrzymania. Kierowca VW nie reagował, ignorował przepisy drogowe, jechał agresywnie, blokował i spychał radiowóz z drogi. W miejscowości Suków szaleńcza jazda VW doprowadziła do tego, że ucierpiał 34 – letni pieszy, który z obrażeniami trafił do szpitala.

Szaleńcza jazda mężczyzny zakończyła się w Chęcinach. Tam został on obezwładniony przez policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze kierowca to 33 – latek z powiatu biłgorajskiego, województwo lubelskie, poszukiwany do odbycia kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności. Wielokrotnie notowany za przestępstwa. Samochód, którym się poruszał, kilka dni temu został skradziony na terenie województwa lubelskiego.

Obaj sprawcy tych zdarzeń trafili do aresztu na trzy miesiące.

opr.E.J.
źródło: KWP w Kielcach