Areszt dla sprawcy rozboju na 67 – letniej pokrzywdzonej - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy rozboju na 67 – letniej pokrzywdzonej

Wczoraj po południu, na wniosek funkcjonariuszy z Komisariatu I Policji i Prokuratury Rejonowej Kielce Zachód w Kielcach Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 19 – letniego mieszkańca Kielc, podejrzanego m. in. o rozbój pod koniec listopada na 67 – letniej kobiecie.

W ostatnim dniu listopada bieżącego roku, w Kielcach, sprawca używając przemocy wobec 67 – letniej pokrzywdzonej siłą próbował odebrać trzymaną przez nią w ręku damską torebkę, w wyniku czego kobieta przewróciła się. Poprzez swoje działanie napastnik spowodował u pokrzywdzonej uraz m. in. barku i zabrał jej portfel z zawartością dokumentów oraz pieniędzy w kwocie 200 zł.

Policjanci szybko ustalili odpowiedzialnego za ten czyn młodego mężczyznę, mieszkańca Kielc, który po napaści na kobietę próbował się ukrywać. W miniony czwartek trafił on w ręce stróżów prawa. Policjanci sprawdzali również, czy nie ma on na swoim koncie innych przestępstw.

Jak się okazało po analizie zgromadzonych materiałów dowodowych przeprowadzonej przez policjantów z Komisariatu I Policji w Kielcach, 19 – letni kielczanin odpowiedzialny jest także za inne podobne zdarzenie, które miało miejsce na terenie miasta 2 grudnia. Wtedy to, działając w podobny, agresywny sposób, doprowadził do upadku na ziemię inną pokrzywdzoną, zabierając jej portfel z zawartością 80 złotych.

Jak podkreślają śledczy, sprawa 19 – letniego kielczanina nie jest jeszcze zamknięta i ma charakter rozwojowy, gdyż młody mężczyzna może mieć związek z innymi przestępstwami dokonanymi na terenie Kielc. Zatrzymanemu mężczyźnie może teraz grozić nawet 12 lat więzienia.

Opr.: GD