Zatrzymany rozbójnik nie uniknie kary - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Zatrzymany rozbójnik nie uniknie kary

Data publikacji 28.01.2016

Wczoraj policjanci z Komisariatu III Policji w Kielcach zatrzymali 23-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na 19–latku w trakcie którego, skradł telefon komórkowy oraz pieniądze o łącznej wartości przeszło 420 złotych. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 6:00 w centrum Kielc. Do 19-latka podszedł mężczyzna który zadanym ciosem przewrócił go na ziemię. Napastnik kopiąc leżącego nastolatka dodatkowo zadawał mu uderzenia butelką w głowę. Sprawca napaści zabrał poszkodowanemu 20 złotych i telefon komórkowy o wartości 400 złotych. Powiadomieni o tej sytuacji policjanci, chwilę po zdarzeniu zatrzymali napastnika na sąsiedniej ulicy. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że przed zajściem obaj mężczyźni spożywali alkohol w jednym z kieleckich lokali, po czym postanowili się przejęć. Poszkodowany 19-latek trafił pod opiekę lekarzy. Policjanci odzyskali pieniądze oraz skradziony telefon, które trafiły do prawowitego właściciela. Zatrzymany 23-letni kielczanin jest znany policji, a dodatkowo był już poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za rozbój.  

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz czekają go konsekwencje karne nie tylko za ostatni czyn ale również 2-letni pobyt w więzieniu za poprzednie przestępstwo.

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach